T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Muş İl Sağlık Müdürlüğü Muş Devlet Hastanesi

Muş İl Sağlık Müdürlüğü
Muş Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Diyabet Okulu

Güncelleme Tarihi: 19/05/2019


Bakanlığımız tarafından yürütülen “Türkiye Diyabet Önleme Ve Kontrol Programı” kapsamında diyabetli hasta eğitimlerinin diyabet okulu adı altında standardize edilmesi planlanmıştır.

Hastanemizde bu program kapsamında diyabetli hasta eğitimi için diyabet okulu açılmıştır. Eğitim programına katılım ücretsiz olup, katılımcılara eğitim sonunda diyabet okulu adına diploma verilmiştir. Bu okul ile hem hastalığı hakkında daha bilinçli ve eğitimli diyabet hastalarının olması hem de diyabet hastası olmayıp bu hastalığa aday olan kişilerin diyabet hakkında bilinçlendirilmesinin sağlanması amaçlanmıştır.

Eğitimde hastanemizin doktorlarından Dahiliye Uzmanı Ahmet KARAKARÇA YILDIZ  insülin tedavisi, diyabet komplikasyonları ve önlenmesi diyetisyenimiz Yağmur DEMİRBAĞ, diyabette beslenme tedavisi düzenlenmesi ve yapılan yanlışlar fizyoterapistimiz Murat Yeğin, fiziksel aktivite ve egzersizin diyabetteki önemini diyabet hemşiremiz Derya Orbay ÇETİN ve Semine SAYIM,  diyabetik ayak ve insülin uygulamaları hakkında eğitim vermiştir.

Hastalarımıza Diyabet Okulu Diplomalarını Başhekimimiz Gürkan DANIŞAN , Başhekim Yardımcılarımız İbrahim EDİS VE Ömer YAVUZ, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Fatma Nilgün BAĞ ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı Pınar UYANIK tarafından verilmiştir.

Diyabet Okuluna başvurmak isteyen vatandaşlarımız 0436 212 06 70-75 Dahili :1340 numaralı telefonlardan ulaşabilirler.