T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Muş İl Sağlık Müdürlüğü Muş Devlet Hastanesi

Muş İl Sağlık Müdürlüğü
Muş Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Hastane Bashekimi

Güncelleme Tarihi: 19/09/2020

Drbahattinkenarlı.jpeg

Başhekim 

Op.Dr.Bahattin BAYAR

                                                                                                         ÖZGEÇMİŞ 
 
   03.03.1982  yılında Kayseri’de doğdu .2001 yılında İzmir Urla Lisesi’ni birincilikle bitirdi. Erciyes Üniversitesi tıp fakültesinden 2008 yılında mezun olduktan sonra tıpta uzmanlık sınavını kazanarak Ankara Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği’nde genel cerrahi uzmanlık ihtisasına başladı. Bu dönemde Türk Cerrahi Derneği’nin asistan temsilcisi olarak görev yaptı. 2014 yılında genel cerrahi uzmanı oldu . Sağlık Bakanlığı 56. devlet hizmet yükümlülüğü kurası ile Muş Devlet Hastanesi’ ne genel cerrahi uzmanı olarak atandı.

  Muş İl Sağlık Müdürlüğü’nde 2017-2020 yılları arasında Kamu Hastaneleri  Hizmetleri Başkanı olarak görev yaptı . Bu görevinin yanında Muş İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü, GAMER ( Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi ) Müdürü , 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü görevlerini yürüttü.

   Sağlıkta Kalite Standartları Değerlendiricisi eğitimlerini tamamlayarak SKS değerlendiricisi oldu. 15.09.2020 tarihinde Muş Devlet Hastanesine Başhekim olarak atandı. Evli ve üç çocuk babasıdır.