Yoğun Bakımlar
15 Haziran 2022

mdhyogunbakım.jpg

         Yoğun bakım hizmetleri, tüm kritik durumda olan hastalara sağladığı yaşamsal destekleri nedeniyle toplam sağlık hizmeti içinde çok önemli bir yere sahip, teknolojik yeniliklerin de kullanılması ile sürekli gelişme gösteren hizmetlerin bütünüdür.

          Yoğun bakım hizmeti çok yönlü bir ekip çalışmasıyla mümkün olabilmektedir. Cerrahi ve dâhili branşların, laboratuvar ve görüntüleme hizmetlerinin bütünleşik olarak 7/24 hizmet vermesi ile efektif bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Dolayısı ile yoğun bakım ünitesinde diğer destek hizmetlerinin de katkısı ile yaşamsal destek ve tedavi boyutunda etkin, verimli ve kaliteli sağlık hizmeti sunulmaktadır. Her yoğun bakım yatağı başında ventilatör (yapay solunum desteği) cihazı olup, tüm hastalar ileri tekniklerle monitörize edilebilmektedir. Yoğun bakım hastalarına lüzum halinde, yoğun bakım ünitelerinde 7/24 hemodiyaliz hizmeti tecrübeli ve eğitimli personeller tarafından etkin bir şekilde verilebilmektedir.

        Hastanemizde tüm yoğun bakım ünitelerinde bebeklerin doğumundan itibaren 0 yaşı da kapsayan tüm hasta profillerine maximum yaşam desteği sağlanabildiği gibi, acil durumlarda da eğitimli ve donanımlı sağlık personeli ve destek personeli kadrosu ile yoğun bakım hizmeti verilmektedir. Bunlara ilaveten hastanemizin tüm branş hekimleri de 7/24 yoğun bakım ünitelerine destek vermektedir. Dâhiliye, Kadın Doğum, Genel Cerrahi, Çocuk Hastalıkları, Acil Tıp, Beyin Cerrahisi, Anestezi ve Reanimasyon bölümlerinde 7/24 uzman doktor nöbeti, Göğüs Hastalıkları, Göz Hastalıkları, Göğüs Cerrahi, Üroloji, Kardiyoloji, KBB, Nöroloji, Enfeksiyon Hastalıkları bölümlerinde ise 7/24 uzman doktor icap nöbeti tutulmaktadır.

      Yoğun bakım ünitelerimiz tüm yaş gruplarından kritik durumdaki hastalara anında müdahale edebilecek tecrübeli, donanımlı ve sertifikalı eğitim almış sağlık personeli ve klinik destek personeli kadrosu ile kafa travması, göğüs travması, ciddi kırıklar, tüm vücut travmaları hastalarına, beyin kanamalarına, felçlere, kritik durumda olan solunum yetmezliklerine, böbrek yetmezliklerine, nörolojik hastalıklara, enfeksiyon düzeyi yüksek hastalara, zehirlenmelere, kritik yaralanmalara, vücudun yüksek oranda yanıklarına ve daha birçok kritik hastalığa 7/24 hizmet vermektedir.